семејство | Кафе пауза - Part 15

7 работи во животот за кои мора да бидете искрени кон себеси

Ова се 7 работи за кои секогаш мора да бидеме искрени кон самите себе.
Датум: 03 фев 2014
, Автор:

Однесувајте се добро спрема старите луѓе

Зафатени со желбата да созрееме, да се осознаеме самите себеси, не обрнуваме многу внимание на постарите личности кои ни значат во животот. Се фокусираме на тоа да пораснеме не земајќи предвид дека тие стареат секој ден сѐ повеќе...
Датум: 01 фев 2014
, Автор:

Божиќни филмови за празнично уживање со најмалите

Оваа листа со празнични филмови ќе ви помогне да создадете пријатна божиќна атмосфера во која ќе ужива целото семејство.
Датум: 06 јан 2014
, Автор:

Кои се најчестите новогодишни желби?

За ветувањата коишто не сме ги исполниле изминатата година, го даваме нашиот збор дека ќе ги оствариме од 1 јануари. Погледнете ја листата со најчестите новогодишни желби.

Откачена реклама на Кока Кола наменета за младите родители

Станува збор за промоција на новата Ce Life, во која двајца исцрпени родители се обидуваат да излезат на крај со бељите коишто ги прави нивното бебе.

Што прават успешните луѓе после работното време?

Можеби идејата да си одите право дома после работа, да се облечете во вашите пижами и да се напиете некоја чаша вино ви звучи примамливо. Но на долг рок, ова не е вашиот рецепт за успех.

Емотивна приказна: татко со неизлечив рак ги испраќа двете немажени ќерки пред олтарот

Фред Еванс отсекогаш сакал да ги испрати неговите две ќерки пред олтарот на денот на нивната венчавка, но...

7 здрави навики на успешните жени

Модерната жена не чувствува притисок да одбира меѓу семејство и кариера, туку ги има и двете. Еве како модерната успешна и еманципирана жена успева во тоа.
Датум: 01 окт 2013
, Автор:

10 знаци дека некој е попаметен од вас

Џејмс Гарднер, кариерен иноватор во голема корпорација, напишал 10 знаци според кои ќе препознаете дека некој човек е попаметен од останатите...

Како секојдневно се релаксираат народите ширум светот?

Животниот стил на Шпанците, Грците или Канаѓаните можете и сами барем делумно да си го применувате, и на тој начин да го надоместите тоа што не сте биле на патување подолг временски период или едноставно да се одморите после секој работен ден.

Уметноста на мајчинството, убавината на создавањето на животот

Кога големите мешиња ќе почнат да ги оптегнуваат фустаните, тоа е одлична прилика да се направат уметнички фотографии...
Датум: 18 авг 2013
, Автор:

Прекрасни дворови за луѓе кои знаат да уживаат

Ова се неколку пример од прекрасно средени дворови, во кои сопствениците инвестирале повеќе пари за целосно да уживаат во своето омилено катче.