семејство | Кафе пауза - Part 14

5 начини на кои можете да направите секој да се почувствува посебно

Без разлика дали станува збор за блиски личности, колеги или пак, целосни странци, стари или млади, машки или женски, желбата да се чувствува ценето е универзална за секоја личност.

7 знаци дека НЕ сте еден за друг

Ова се 7 знаци кои покажуваат дека не сте еден за друг и залудно трошите време градејќи врска која во основа не функционира добро.
Датум: 02 сеп 2014
, Автор:

Знаци дека ја саботирате вашата врска, зошто го правите тоа и како да престанете?

Денешната тема на размислување е анализа на нашите врски, нашите ставови и постапки, но најважно зошто и како ги саботираме љубовните врски.
Датум: 27 авг 2014
, Автор:

Викенд книга: „Во одбрана на Џејкоб“ – Вилијам Лендеј

14-годишно момче е обвинето за убиство на неговиот соученик. Она што следува е возбудливо судење со тактики и пресврти, кое ќе ве остави будни до доцна во ноќта.
Датум: 17 авг 2014
, Автор:

Книга: „Копилето од Истанбул“ – Елиф Шафак

Роман кој магично ќе ве одведе во други светови, а кога ќе се вратите назад, реалноста веќе никогаш повеќе нема да биде иста.
Датум: 13 авг 2014
, Автор:

Зошто сме пофини со странци отколку со луѓето кои ги сакаме?

Дали некогаш сте се нашле во ситуација кога за една иста работа, со странец се однесувате пофино отколку со некој член од вашето семејство?

35 причини зошто вашата сестра ви е најдобра пријателка

Еве само дел од причините зошто вашата сестра ви е најдобра пријателка. Доволно за уште веднаш да ѝ се јавите и да ѝ кажете колку ја сакате.
Датум: 21 мај 2014
, Автор:

30 работи кои треба да ги искусите за да сфатите колку е прекрасен животот

Животот го прават малите нешта и животот е прекрасен. А во случај да сте заборавиле на ова, еве што ќе ве потсети колку сте благословени.
Датум: 12 мај 2014
, Автор:

Работи кои можете да ги правите и без вашиот мобилен телефон

Зададете си еден интересен проект: заборавете го телефонот намерно дома. Еве што сѐ можете да правите и како би изгледал вашиот ден.
Датум: 17 мар 2014
, Автор:

Што се случува кога ги брзате вашите деца?

На децата им е потребно време и опуштен амбиент, во спротивно можат да се соочат со проблеми...

Цитати за семејната љубов кои ќе ве разнежнат

„На секој можен начин семејството е линк до нашето минато и мост до нашата иднина.“
Датум: 12 фев 2014
, Автор:

Фројдов тест: Кои ви се најголеми приоритети во животот?

Решете го овој тест и дознајте кое е вашето гориво кое ве движи напред во животот.
Датум: 11 фев 2014
, Автор: