19 креативни примени на шарениот селотејп

Ако дома имате шарен селотејп тогаш оваа статија е тотално за вас. Тој е шарен и забавен, што ќе ве направи големи зависници од него. Со тек на време ќе сакате да го ставате на сè и сешто.
Датум: 26 јан 2015
, Автор:

15 секојдневни трикови кои ќе ви го олеснат животот

Како полесно да се справиме со секојдневните задачи кои ни одземаат многу време и простор? Во продолжение, неколку супер едноставни и секојдневни трикови кои ќе ви го направат животот многу полесен.
Датум: 26 мар 2014
, Автор:

Освежете го изгледот на вашите полици

Кога избираме полици за нашиот дом или за нашата канцеларија, обично гледаме да бидат функционални и да можат да се вклопат во просторот кој е предвиден за нив. Но, тоа не значи дека треба да изгледаат класично и здодевно.
Датум: 07 сеп 2013
, Автор:

Направете сами: интересен украс за вашиот дом

Доколку имате слободно време и сакате малку да го разубавите вашиот дом, еве еден интересен предлог како да го направите тоа. Сигурно како мали сте правеле хартиени авиончиња...
Датум: 04 мар 2012
, Автор:

Уникатно дизајнирани нокти за неколку минути

Средените нокти се желба на секоја девојка. Лакот е совршениот моден додаток. Доколку ви е здодеано од секојдневните еднобојни нијанси на вашите нокти, еве една идеја како сами да направите интересен дизајн...
Датум: 02 феб 2012
, Автор:

Улична уметност со селотејп

Минатата година низ голем број светски метрополи се рашири нова улична уметност со селотејп, во која наместо четки и спрејови се користат остри скалпели. Техниката се состои во редење самолепливи ленти врз осветлено стакло...
Датум: 07 јан 2012
, Автор: