30 села низ светот кои изгледаат како да се од бајките и кои можете да ги посетите

Сигурно сте имале денови кога сте посакале да избегате во еден магичен, бајковит свет.

Прекрасните планински села на Лефкада

Ако го поминувате својот одмор на овој прекрасен јонски бисер и сакате да видите како изгледал животот пред 50 години, тогаш треба да ги посетите планинските села.
Датум: 16 јул 2014
, Автор:

9 идилични села во Швајцарија

Доколку сакате да појдете на еден релаксирачки одмор и да впиете позитивна енергија од оваа земја, топло ви ги препорачуваме овие прекрасни швајцарски села.

Европски села кои ќе ви го одземат здивот

Ова се мал дел од светски, не толку познатите места, на кои можете да се одморите и да си ја наполните душата од убавини.

Рибарски селца над вода

Живот над вода и меѓу карпи. Ова е најкусиот и најдобар опис за секојдневието на жителите од рибарските селца, кои се наоѓаат во близина на брегот на виетнамскиот остров Кат Ба. Нивните домови буквално лебдат над вода.
Датум: 16 феб 2012
, Автор:

Места низ светот со урнебесно смешни имиња

Споделете ги вашите искуства преку коментар или пратете ни интересна слика за да ја надополниме оваа интересна галерија.