Сте чуле за секс позата НЛО? Оние што ја пробале гарантираат галактички добар секс

Добри вести за авантуристите – за оваа поза не треба ниту посебни вештини, ниту пак некои реквизити, а не се бара ни од партнерите да бидат многу флексибилни.

500 жени откриваат кои секс пози најлесно ги водат до оргазам

За жената да се доведе до оргазам не мора да бидете особено креативни во спалната соба ниту да учите Кама Сутра.
Датум: 09 јун 2019
, Автор:

5 удобни секс пози за девојките чиј партнер има голем пенис

Ако имате секс со „надарен“ маж, сигурно сте претпазливи и се плашите од повреди и болка, па неретко не можете да се опуштите за време на сексуалниот однос.

5 секс пози што ќе ви ја зголемат енергијата

Долгото и исцрпувачко водење љубов заменете го со секс набрзина што ќе ви пружи задоволство и истовремено ќе ве наполни со енергија.

5 сензуални секс пози за подолготрајно водење љубов

Ако сакате вашиот сексуален однос да трае подолго и да изобилува со емоции и страст, тогаш ви ги препорачуваме следниве 5 сензуални секс пози

Божици меѓу чаршафите: 4 лекции за добри љубовници

Нема потреба да се претворите во порно ѕвезда со цел да го задоволите вашиот партнер и добро да си поминете во кревет.

Погледнете ја листата на 6-те најпреценети пози во сексот

Овие пози се омилени на многу парови, но нивната популарност не е баш оправдана...

Девојки, ако сакате да го задоволите избегнувајте ги овие 7 нешта во кревет!

Сите сакаат експерименти во сексот, но овие седум нешта треба да ги избегнувате ако сакате да му пружите задоволство...

Хороскопските знаци и сексот: Девицата сака акробации, Лавот орален секс

Непостојаните Близнаци сакаат визуелна и допирна стимулација, Бикот е љубител на кучешката поза, а Јарецот сака да е одозгора. Погледнете што сакаат хороскопските знаци во сексот.

Што вели неговата омилена сексуална поза за неговиот карактер?

Погледнете ги следниве 5 најпопуларни пози во сексот кои можат да ви откријат нешто повеќе за вашиот партнер...

9 секс пози кои ќе ви помогнат да се заљубите

Овие секс пози ќе им помогнат на паровите да ја претворат сексуалната интимност во емоционална интимност.

Испробајте: 3 Кама Сутра пози за силните љубовници

Испробајте ги овие 3 секс-пози кои ќе ве доведат до врвно задоволство, но истовремено се и добар тренинг за рацете и мускулите на задникот.
Датум: 09 мај 2014
, Автор:
12