Најопасната секс поза: На овој начин можете да го скршите неговиот пенис

Истражувачите откриле дека околу 50% од мажите кои пријавиле повреда, ја здобиле истата за време на оваа поза.

Огнена поза за незаборавен секс: Искуство кое долго ќе го помните

Никогаш не е доцна да промените нешто во сексуалниот однос со цел малку да го зачините.

Секс поза за секоја должина на пенисот: Која поза е идеална за вас?

Велат дека „големината не е важна“, но важна е техниката...

Најинтересните статистички податоци и рекорди во сексот

Брачните парови најчесто ја практикуваат мисионерската поза, жените во текот на животот просечно менуваат 4 партнери, еден од десет парови спијат одвоено.
Датум: 16 ное 2014
, Автор:

Секс-поза која ја обожаваат 89% од мажите

Која е таа поза која на мажите им дава фантастичен поглед и слободен пристап до сите врели точки на женското тело? Веќе можете да претпоставите, тоа е доги стилот.
Датум: 18 јун 2014
, Автор:

Што кажува вашата омилена секс-поза за вас?

Низ сексот го кажуваме она неизреченото, преку сексот се поврзуваме со партнерот, но често сексот во себе крие и многу подлабока порака.
Датум: 09 јун 2014
, Автор:

Кинеска деветка: Нова секс-поза која ги излудува жените

Доколку ви здодеаја мисионерската и кучешката поза, ова е една егзотична секс-поза која може целосно да ви го освежи сексуалниот живот.
Датум: 07 мар 2014
, Автор:

Краток водич за секс во автомобил

Доколку сакате да почувствувате несекојдневна сексуална екстаза, паркирајте го вашето возило онаму каде што ќе бидете сигурни дека никој нема да ве види и зачинете го вашиот ден со секси игра во автомобилот.
Датум: 25 сеп 2013
, Автор:

Полетајте со секс позата пеперутка

Желни сте за ново сексуално искуство со вашиот партнер? Наш предлог – пробајте ја позата пеперутка. Подгответе се да полетате заедно.
Датум: 07 авг 2013
, Автор:

Најдобрата секс-поза за под туш

Пробајте ја оваа палава секс -поза која ќе веднаш ќе ви ја покрене самодовербата и ќе станете толку зависни од неа, што ќе посакате да ја правите одново и одново...

Секс-пози кои треба да ги пробате на новогодишната вечер

За да допре новогодишниот дух во вашиот сексуален живот, зачинете го испробувајќи ги овие несекојдневни секс-пози со вашиот партнер.

10 секси идеи кои ќе ја „зачинат“ вашата врска

Навидум мали и неважни секси постапки можат значително да ви ја подигнат самодовербата, да ги разгорат искрите во кревет, да внесат авантуристички дух во вашата врска...
Датум: 08 ное 2010
, Автор: