Сексот и градот | Кафе пауза

4 причини зошто жените како Миранда од ТВ серијата „Сексот и градот“ се одлични пријателки

Секогаш саркастична, цинична, со остар ум и без влакна на јазикот, Миранда Хобс е еден од најдобрите ликови во целата серија.

Незаборавни цитати од Кери Бредшо кои ја отсликуваат вистината за современиот љубовен живот

Дури и да не сте биле љубители на оваа серија, мора да признаете дека Кери има кажано навистина мудри и вистинити работи кога станува збор за љубовта и сингл животот.

Двете најголеми вистини за љубовта што можеме да ги научиме од „Сексот и градот“

Без разлика дали ви се допаѓала серијата или не, ќе мора да се согласите со следниве 2 вистини за љубовта кои ни ги открија токму овие 4 урбани жени од Њујорк...

Немојте да ги гледате! Филмови кои носат лоша порака за сите жени

Слаби, зависни, оптоварени со сексот и мажите? Дали тоа сме навистина ние?

За што сè нè излажаа девојките од „Сексот и градот“?

Еве збир од нелогични нешта од универзално познатата „Сексот и градот“.
Датум: 11 ное 2014
, Автор:

Колекција чевли од Сара Џесика Паркер

Актерката која во серијата „Сексот и гардот“ беше опседната со чевли, сега подготвува своја линија обувки во соработката со модниот бенд Маноло Бланик.
Датум: 18 јан 2014
, Автор:

6 будалаштини во кои серијата „Сексот и градот“ нè натера да веруваме

Култната серија која ја гледаа и жени и мажи на сите возрасти, помести многу граници во однесувањето на жените, но и во машко-женскиот однос. Сепак, некои работи во серијата се претерани.
Датум: 04 дек 2013
, Автор:

Незаборавни изјави на Саманта од хит серијата „Сексот и градот“

„Мажите изневеруваат од иста причина поради која кучињата си ги лижат тестисите, затоа што можат!“
Датум: 26 мар 2013
, Автор:

ТВ серија: Дневниците на Кери (The Carrie Diaries)

„Пред сексот, пред градот, бев само јас Кери, Кери Бредшо.“

Лекции кои ги научивме од „Сексот и градот“

Овие четири жени оставија голем впечаток кај љубителите на серијата и влијаеа на нашето размислување за одредени теми во љубовта.
Датум: 19 јан 2013
, Автор:

Гламурозни коктели инспирирани од „Сексот и градот“

Викнете ги вашите најблиски пријателки на гости, спремете чаши за мартини и поминете една незаборавна вечер, како девојките од „Сексот и градот“.
Датум: 05 ное 2010
, Автор: