3 хороскопски знаци што брзо одлучуваат да се свршат

Некои парови се во врска со години без да размислуваат да стапат во брак, а други ќе се сретнат и по пет дена ќе се свршат, а потоа ќе стапат во брак еден месец подоцна.

Нејзиниот свршеник ја откажал свадбата, а таа направила извонредна самостојна фотосесија во Дизниленд

фотосесијата на оваа жена стана вистинска Интернет сензација и инспирација за сите девојки ширум светот.

Вселување заедно: Исповеди за искуствата на неколку девојки

„Пет месеци откако живеевме заедно, раскинавме и јас се отселив. Два месеци потоа, сфативме колку бевме глупави и се смиривме, иако сѐ уште не живееме заедно.“

Почувствувајте ја љубовта: 25 креативни свршенички фотографии

Junebug Weddings, професионална организација за планирање свадби, ги објави 50-те најдобри свршенички фотографии за минатата година, од вкупно над 5.000 кои им пристигнале од целиот свет.
Датум: 09 јун 2014
, Автор:

Љубовни поуки од најпознатите романтични филмови

Можеби во многу од нив ќе препознаеме плиткости или клише сцени, сепак, од нив можеме и да извлечеме поуки и лекции.
Датум: 05 мар 2013
, Автор:

Ретро фотосесија на прекрасен љубовен пар

Оригинална и опуштена фотосесија која ја прикажува љубовта во вистинско светло...