Гламурот и женственоста што долго ги чекавте се враќаат во многу убав облик

Свилата никогаш нема да излезе од мода, а оваа година ќе се носи во форма на едноставни и женствени фустани. Свилата е материјал кој на облеката и на стилот им дава софистицираност и женственост.

Дали би носеле ноќница како фустан? Ни доаѓа нов моден тренд!

Ако ѝ вие се будите со помислата „немам што да облечам“, додека наутро гледате во полниот гардеробер, тогаш имаме добри вести за вас – можете слободно да излезете со вашата ноќница!

Прекрасни свилени марами со неверојатните вселенски фотографии од Хабл

Со нив, вие буквално ќе го носите универзумот на вашите рамења.

Секси колекција од „Victoria’s Secret“ за ноќ која нема никогаш да ја заборавите

Инспирирани од иконската париска мода, со детали од свила, чипка, неодоливи бои или цветни дезени, оваа колекција вклучува по нешто за секоја девојка.

Како да го украсите домот за Свети Валентин?

За да го направите вашиот дом попривлечно и поромантично место, треба да ги задоволите вашите сетила. Еве неколку совети како вашиот дом да се претвори во едно сензуално место за Денот на вљубените...
Датум: 08 фев 2012