Како Франција ја прослави победата на Светското првенство?

Мора да било навистина забавно да се прошета во неделата вечер низ Франција, откако нивниот фудбалски тим го освои Светското првенство.

Стадионот во Берлин претворен во огромна дневна соба за светското првенство

Па, зарем има подобра атмосфера за следење на вашиот омилен тим?

Интересни факти за фудбалот

Ви претставуваме некои интересни факти за најважната споредна работа во светот – фудбалот, што можеби не сте ги знаеле...
Датум: 15 окт 2013
, Автор:

Гламурозен престој за навивачите на СП во Катар 2022

Решение за горештините во Катар за време на престојот на навивачите за СП 2022 - луксузни хотели кои лебдат над вода :)