Најновиот тренд за 2017 година: Ставете светки во вашето топло капучино!

Социјалните мрежи се главната причина зошто воопшто постои овој пијалак.

Инстаграм профили за девојките кои се опседнати со светки

Светките веќе подолго време се хит во модниот, но и во бјути светот, ги гледаме насекаде и во целост сме опседнати со нив.

Светкав стробинг: Актуелен празничен мејкап тренд за крајот на оваа година!

Техниката стробинг надополнета со милион светки. Еве како би изгледал овој тренд во пракса!

Најлошите трендови за убавина од оваа година

Иако шминката и фризурата често ни помагаат да ја изразиме својата индивидуалност, некои од трендовите за убавина ја преминуваат границата на добриот вкус.

Светки во коренот – нов тренд за коса по кој полуде интернетот

Забавниот тренд кој се рашири на Инстаграм го има решението на проблемот со подраснатиот корен - покријте го со светки!
Датум: 12 ное 2015
, Автор:

Модни митови кои се одамна заборавени

Во светот на модата никогаш не е досадно, па затоа секој ден може да видиме некои новитети. Но она што е најважно е вашата креативност и имагинација да бидат ваш главен моден тренд.
Датум: 11 фев 2015
, Автор:

3 начини за украсување лампиони со лак за нокти

Со овие 3 начини за декорирање светкави лампиони, вашата елка ќе привлекува внимание со својата уникатност, а можете да подготвите по некој ваков лампион и за ваш пријател или роднина.

Направете сами: Новогодишна снежна кугла од тегла

Со малку труд, оваа интересна занимација ќе ви донесе симпатичен новогодишен украс во вашиот дом, на кој сите ќе му се восхитуваат.

Како вашите стари штикли повторно да заблескаат?

Наместо да завршат во контејнер, со малку вложен труд можете да ги дизајнирате, за да направите повторно да заблескаат и што е најважно, да изгледаат сосема различно од првичниот фабрички дизајн. :)

Мозаичен маникир со светкави рабови

Маникирот кој ви го предлагаме изгледа слатко и паметно истовремено. Воедно нуди многу можности за експериментирање со формите и боите и прилагодување на мозаикот според моменталната инспирација на оние со четкичките во рака.
Датум: 27 јун 2013
, Автор:

Лесно отстранете го лакот со светки од вашите нокти

Со овој туторијал ќе видите како лесно да го отстраните лакот за нокти со светки со помош на алуминиумска фолија.
Датум: 18 јун 2013
, Автор:

Шик очила за сонце со впечатливи декоративни елементи

Модните писти го пренесоа трендот на улиците, па веќе на лицата можеме да видиме впечатливи додатоци кои ги красат рамките, што ги прави очилата за сонце задолжителен и маркантен моден додаток.
Датум: 20 апр 2013
, Автор:
12