Како изгледа велосипед од 80.000 евра?

Конструкцијата му е направена од 24-каратно злато, украсен е со Сваровски кристали, седиштето и рачките се направени од вистинска кожа со боја на чоколадо и чини 80.000 евра.

Шолја за кафе на која мора да ѝ кажете ДА

Оваа шолја е одличен предмет со кој момците можат да ја тестираат подготвеноста на нивните девојки за брак.
Датум: 14 ное 2013
, Автор:

10-те најскапи чоколади во светот

Постојат чоколади во светот кои чинат дури стотици долари и претставуваат вистински луксуз и несекојдневие.

Луксузни порцелански јајца

Карактеристичен белег на луксузните јајца изработени од германскиот дизајнер Питер Небенгаус, е фантастичната комбинација од порцелан и накит.
Датум: 24 апр 2011
, Автор:

Гламурозен мебел со кристали од Сваровски

Овој златен мебел со сигурност ќе му се допадне на секој оној кој сака домот да му изгледа елитно и кралски.