Вкусете го летото: Сангрија од јагоди, ревен и розе вино

Вкусно, овошно и освежително – сангријата има сè што можеме да побараме од еден летен коктел

Зимски пијалак во кој ќе се заљубите: Вино со јаболко и цимет

Соберете ги пријателите и направете им овошно вино кое никогаш нема да го заборават

Забавен тест на личноста: Омиленото вино говори за вашиот карактер

Ако сакате да дознаете нешто за личноста со која првпат излегувате на состанок, обрнете внимание на виното кое ќе го нарача.
Датум: 24 ное 2014
, Автор:

Бела сангрија

Сите сме пробале сангрија - овошно црвено вино. Време е да пробате нешто ново и поинакво. Видете зошто оваа бела сангрија ќе биде главната ѕвезда на вашата следна забава или прослава.