Сам дома | Кафе пауза

Сцени од филмот „Сам дома“ направени од колачиња кои се топат во устата

Дизни неодамна претстави сцени од филмот „Сам дома“ направени од колачиња, по повод 30-годишнината од излегувањето на првиот филм.

Прекрасни куќи во кои би се чувствувале како во филмот „Сам дома“

Куќата од филмот е единствена и неповторлива, но како што се приближува Божиќ, пронајдовме неколку куќи кои потсеќаат на тоа дека домот на Кевин стана синоним за куќа од соништата украсена со божиќни украси.

Хорор верзија од култниот филм „Сам дома“

Култната комедија „Сам дома“ во која главна улога имаше поранешниот омилен актер на повеќето деца, Меколи Калкин, доби своја хорор најава.

Дали сте спремни за уште едно продолжение од „Сам дома“?

„ABC family“ најави дека ќе се снима нов дел од филмот „Сам дома“. Продолжението „Сам во мракот“ премиерно...

Интересни факти за „Сам дома“

По повод 20 години од првиот дел на ова легендарно филмско остварување кое го освои секое дете, еве неколку интересни факти, кои веројатно не сте ги знаеле.
Датум: 16 дек 2010
, Автор: