Самсунг | Кафе пауза

Што сè ни носат Галакси С10 (Galaxy S10) телефоните?

Што е тоа што уредите од Галакси С10 серијата го имаат, а што потполно ги одушеви корисниците ширум светот?
Датум: 24 апр 2019
, Автор:

Луѓе споделуваат креативни десктоп позадини за да ја скријат истакнатата камера на Самсунг

И покрај тоа што нејзините перформанси се неверојатни, сепак на многу луѓе не им се допаѓа дизајнот.

Од денес официјално започнува продажбата на најновите Самсунг Галакси С9 и С9+ во Македонија

Со новите Самсунг Галакси С9 и С9+ до подобра и супер забавна модерна комуникација со супер бавно „slow-mo“ видео, најдобра камера за снимање при слаба осветленост, пиктографи за изменета реалност за поперсонализиран начин на изразување.
Датум: 16 мар 2018
, Автор:

Најкул реклама за машина за перење алишта

Ова е една од ретките реклами, кои не би ве изнервирале доколку додека гледате филм на некој од домашните телевизиски канали, наеднаш ви го прекинат на најинтересната сцена и направат ЕПП пауза. :)
Датум: 26 јан 2013
, Автор:

3Д трансформација на човечко лице

Менувањето на изгледот на лицето изгледа како наједноставната работа на светот кога тоа се прави со проектор за 3Д мапирање.

Купете си држач за таблет и добијте велосипед

Самсунг, во соработка со водечката компанија за рачно изработени велосипеди, 14 Bike Co, работеше на велосипед со интегриран држач за таблети, специјално наменет за моделот Галакси таб 10.1.
Датум: 03 окт 2011
, Автор: