самобендисаност | Кафе пауза

Хороскопот ве предупредува: Овие 4 хороскопски знаци најмногу се сакаат себеси

Овие четири хороскопски знаци се сакаат само себеси и нема да добиете ништо од нив, освен ако тие немаат некоја корист од вас.

13 знаци дека сте во врска со самобендисан маж

Доколку едниот од партнерите е премногу себичен, тогаш во таа врска нема да има вистинска љубов и среќа.

Науката објаснува зошто жените ги привлекуваат самобендисани лоши момци

Зошто жените постојано се привлечени од нарцистички мажи со кои подоцна завршуваат во брак?

Седум карактери на мажи од кои треба да бегате

Постојат луѓе со тешки карактери, со особини кои на некого може му одговараат, но вас психички би ве уништиле. Ги издвојуваме момците од кои би требало да бегате со цел да спасите жива глава.
Датум: 07 ное 2012
, Автор:

Тест: Колку сте самоуверени?

Степенот на самодоверба има силно влијание на среќата на луѓето, а немањето доволно самодоверба може да биде голем животен хендикеп. На некои луѓе им недостасува самодоверба и тоа ги кочи во животот, но...
Датум: 24 ное 2011
, Автор:

Каква е вашата профил-слика на Фејсбук?

Францускиот фотограф Mathieu Grac се сетил да направи една интересна серија фотографии, кои ја истакнуваат опсесијата на секое општество во светот, со профил-сликите на социјалните мрежи.