Како да имате руса боја на коса без жолтило?

Жолтилото најчесто настанува по бојадисувањето на тие коси што природно се потемни.

За сите русокоси: Фризерите откриваат која нијанса е најлесна за одржување

Таа се нарекува „нечиста руса“ и се издвојува од останатите бидејќи им стои добро на сите жени

Ова лето експериментирајте со русата коса: Како да ја осветлите без бланширање?

Пред да се одлучите за осветлување на косата, добро размислите за факторите кои влијаат на конечниот резултат.

Есенски тренд: Оваа нијанса на руса коса полека ги освојува сите социјални мрежи

Русата коса е атрактивна сама по себе, па затоа и воопшто не е чудно што различни нијанси од оваа боја беа на врвот во последните неколку години.

Корисни совети за шминкање на русокосите

Русокосите може да избираат илјадници нијанси од светло платинести и ладно бронзени тонови до боја на пченица и карамела. Овие совети ќе ви помогнат да ја одберете вистинската нијанса на шминка според нијансата на вашата руса коса.
Датум: 27 мар 2015
, Автор:

Нијанси на руса коса: Врвен водич за блондинки со кој треба да појдете на фризер

Погледнете го овој водич кој ќе ви помогне да ја издвоите вашата омилена нијанса.

8 докази дека блондинките подобро си поминуваат во животот

Мерлин Монро изгледа била во право кога кажала дека „плавушите“ повеќе се забавуваат од останатите девојки. И не само тоа, туку нивната боја на коса влијае непознати луѓе да се однесуваат пољубезно со нив.
Датум: 04 авг 2014
, Автор:

Љубовно писмо формирано од воодушевувачки фотографии

Самоукиот фотограф Фабио Сабатини прави фантастични фотографии од неговата жена Алесандра, докажувајќи ја љубовта кон неа во една прекрасна артистичка форма.