ролка | Кафе пауза

Ролки: Моден тренд кој ќе биде многу популарен и во новата 2017-та година

Овој тренд ќе продолжи и наредната година, поточно ова парче облека девојките и понатаму со задоволство ќе го избираат во своите модни комбинации.

5 парчиња женска облека кои мажите сметаат дека се чудни

На момците многу нешта им се чудни – женската мода, шминка, диетите... На кратко, жените во целост.

Не трошете ги парите залудно: Само овие 3 модели на џемпери ви се потребни за оваа зима

Полека зачекоруваме кон зимата, па мора да знаете кои модели на џемпери ќе ја одбележат оваа сезона.

Оваа зима ролката стапува на сцена: 5 тренди начини на кои можете да ја носите!

Иако во текот на есента џемперите беа најпопуларното парче, веднаш по нив следат ролките.

Направете сами: Здолниште со висок струк од стара ролка

Ако во вашиот шкаф сè уште немате здолниште со висок струк, земете една од старите ролки кои веќе не ги носите и со помош на овој туторијал трансформирајте ја во ова одлично парче облека.

21 комбинација со џемпер-ролка која сигурно ќе ве стопли

Зимскиот период е најтежок кога е во прашање модата. Тешко се постигнува модерен изглед, а сепак да не замрзнеме на минусните температури.

Тренди комбинации инспирирани од 60-тите

60-тите остануваат запаметени по големиот контраст на хипи и софистицирани комбинации. Еве како би ги вметнале во секојдневниот изглед.
Датум: 16 сеп 2014
, Автор:

Машките ролки се враќаат во мода оваа зима

Машките маици и џемпери ролки, повторно се вратија во модната игра после долго време. Одамна беа отфрлени како парче облека на кое ретко кој посака да се врати и покрај тоа што е ретро, елегантно и шик на свој начин.