ролат | Кафе пауза

Рецепт за совршен празничен ролат кој мора да го пробате

Bûche de Noël е француски ролат што традиционално се подготува за празниците.

Пуслица ролат со боровинки и малини

Овој неодолив ролат се подготвува за многу кратко време и секогаш успева.

Лесен ролат со свежо овошје

Подгответе го овој вкусен ролат и изненадете го вашето семејство со овој вкусен и кремаст десерт со овошје!

Шарен „Жирафа ролат“: Креативен рецепт за уживање на целото семејство!

Отидете на диво „кујнско сафари“ преку подготовката на шарен „жирафа“ ролат.

Најслаткиот рецепт за ролат со јагоди

Наједноставниот и највкусниот десерт со вашето омилено пролетно овошје

Безглутенски ролат со јагоди и крем од ванила

Доколку немате идеја за десерт, пробајте го овој лесен рецепт за безглутенски ролат со јагоди и крем од ванила.

Вкусен десерт: Ролат во форма на солза

Изненадете ги вашите најблиски со овој вкусен десерт кој никого нема да го остави рамнодушен

Вкусен солен ролат со кашкавал и шунка

Вкусен специјалитет кој се подготвува брзо и кој се јаде уште побрзо

Чоколаден неодолив ролат

Доколку ви се пријаде благо, ова е вистинскиот десерт за вас...

Стромболи – вкусна пица во вид на ролат

Нешто како пица, само позабавно за јадење
Датум: 04 сеп 2013
, Автор: