рози | Кафе пауза

Направете сами: Тонер за лице од рози

Дали знаевте дека розата има многу придобивки? Може да го намали црвенило на лицето и е најдобро да се нанесе по изложување на сонце.

4 совети како да создадете царство од рози на балконот

Мирисливите рози се неопходен дел од градините на љубителите на цвеќе, а можете да ги одгледувате и на мал простор како што е балконот.

Сируп од рози: Рецепт за кралски пијалак одличен за топлите денови

Во топлите денови што доаѓаат, ви предлагаме да се освежите со овој пијалак од рози, чија подготовка не бара многу време и одлични кулинарски вештини.

Рози од јаболка

Искористете го слободното време и направете ги овие вкусни и лесни колачиња: рози од јаболка.

Ружи во розови коси: Новиот тренд за ова лето!

Не треба да бидете хипици или да отпатувате во Сан Фанциско за да имате цвеќиња во вашата косата.

На оваа слика се кријат 6 човечки лица: Можете ли да ги пронајдете?

Само оние кои имаат екстремно добар вид ќе успеат да видат шест човечки лица на оваа фотографија со рози.

Загатка: Кој градинар со какви рози дошол на изложба?

Рано напролет, четворица градинари ги донеле на изложба своите рози...
Датум: 30 окт 2015
, Автор:

Неверојатна уметност: Букет од рози кои горат!

Неколку уметници се решиле да направат нешто што претходно не било видено...

Рози од јагоди и чоколадо: Веднаш ќе сакате да ги направите и вие!

Дури и да не знаете да готвите, ова ќе сакате да го пробате. Само три состојки до креативен, несекојдневен десерт, кој е одличен за послужување.
Датум: 29 мај 2015
, Автор: