11 употреби на рицинусово масло и 4 придобивки од негово мешање со сода бикрабона

Природните лекови почнаа сè почесто да се употребуваат.

Сакате погусти и поубави веѓи? Користете ги овие производи

Сите ние сакаме да имаме густи и убави веѓи. Тие се важна карактеристика и даваат посебен украс на нашето лице. Но, бараат и многу грижа.

Необични, но ефикасни домашни трикови за убавина

Пастата за заби ги лекува акните, мајонезот ја негува и регенерира сувата коса, фефероните го забрзуваат растот на косата, а кремот против хемороиди е одличен за отстранување на подочниците...
Датум: 24 окт 2011
, Автор: