Парчиња облека со риги коишто одговараат на сечија фигура

Погледнете ги овие неколку ригести парчиња облека коишто одговараат на сечија фигура.

7-те изуми на Коко Шанел за кои жените засекогаш ќе ѝ бидат благодарни

Тешко е да замислиме како светот би изгледал ако пред точно 132 години не се родела Габриел ’Коко’ Шанел во француското гратче Саумур...

Прекрасни пижами од „Victoria’s Secret“

Како и секогаш, оваа позната модна куќа се грижи жените да изгледаат совршено во секој момент, дури и кога одат на спиење.

Оваа сезона: 50 нијанси на розово

Денов го посветуваме на најжешката и најженската боја – розовата. Во новите колекции на модните дизајнери оваа сезона секако не изостанува розовата боја, која е симбол на љубовта и убавината.
Датум: 27 мај 2013
, Автор:

Костимите за капење на „Victoria’s Secret“ за лето 2012

Овој светски бренд, за ова лето навистина има подготвено фантастични парчиња, на кои ниедна девојка нема да остане рамнодушна.