ресторан | Кафе пауза - Part 2

Во овој неверојатен подводен ресторан можете да вечерате покрај морскиот свет

Ентериерот е инспириран од подводната околина и морскиот свет кои се претопени во секој детаљ од дизајнот.

Вистинска приказна: Вечера во ресторан

По 21 година брак, жена ми сакаше да одведам друга жена на состанок и во кино. Таа ми рече: „Те сакам, но знам дека оваа жена те сака и би сакала да помине некое време со тебе.“
Датум: 30 ное 2014
, Автор:

Поранешна црква претворена во ексклузивен ресторан

Ресторанот „The Jane“, се наоѓа во Антверп, Белгија и нуди навистина поинакво гастрономско искуство. Одличната храна не е единствениот аспект што местово го прави неодоливо.

На вечера во тајна цветна градина во Франција

Надворешниот излгед на ресторанот најавува нешто, но гостите секако ќе останат занемени откако ќе ја видат волшебната атмосфера во овој ресторан.

18 проблеми со кои се соочуваат вегетаријанците

Ова се дел од проблемите со кои речиси секојдневно се соочувате доколку не јадете месо.
Датум: 02 фев 2014
, Автор:

Најдобрите чоко-барови во светот

Постојат места во светот, кои имаат свои чоко-барови и на јадењето чоколадо му даваат сосема поинаква димензија. Еве кои се најдобрите кои треба да ги посетите, доколку некогаш се најдете во следниве градови.

Огромен митски змеј направен од 10.000 кинески стапчиња за јадење

Оваа огромна скулптура на змеј е иновативна креација целосно направена од 10.000 кинески стапчиња за јадење.

Ресторан во Барселона кој плени со својот шарм

Дизајниран е од страна на архитектонската фирма „El Equipo Creativo“, која совршено ги соединила шпанската и јапонската култура, во едно.

Како да дадете одредени сигнали со приборот за јадење кога јадете во ресторан?

Наместо силно да се фатите за чинијата кога келнерот ќе посегне по неа, културно сигнализирајте му дека само паузирате до следниот залак.
Датум: 25 јул 2013
, Автор:

Нов футуристички Мекдоналдс во Батуми

Погледнете ги фотографиите од досега најуникатниот дизаjн на Мекдоналдс.

Најнеобичните ресторани на Мекдоналдс низ светот

Погледнете дел од најуникатни дизајни на најпознатиот ланец ресторани...

Кинески ресторан во кој ве услужуваат роботи

Еден ресторан во Харбин, Кина има вработено 20 роботи кои ја спремаат, сервираат и служат храната, а воедно и ги анимираат гостите. Ресторанот започнал да работи во јуни, 2012 година.