рерна | Кафе пауза

Како да ги исчистите загорените садови без многу триење, со одличен додаток?

Една мајка открила фантастичен трик како да го исчистите загореното дно на тавата без триење и макотрпно миење.

4 врвни начини за чистење на мрснотиите од решетката од рерната

Како правилно да ја исчистите решетката од рерната? Неизбежно е да се извалка за време на печењето, но решетката обложена со остатоци од храна и мрснотии изгледа лошо.

Пробајте нешто поинакво: Тост во рерна

Доколку сте љубители на тостови и сендвичи, тогаш пробајте малку поинаков рецепт, тост подготвен во рерна.

Речиси никој не ја користи за тоа: Знаете ли за што служи фиоката под рерната на вашиот шпорет?

Без оглед на тоа што ставате внатре, сигурно не ја користите за она за што ја намениле произведувачите.

11 одлични начини да го отстраните мирисот од загорената храна во вашиот дом

Вечерата само што не е готова, а вас ви заѕвони телефонот. После подолгиот разговор со пријателката се сетивте на вечерата...

Трикови за брзо и едноставно пролетно чистење на вашиот дом

Зимата конечно е зад нас, а тоа значи и дека дојде време да го подготвите вашиот дом за топлото време.

Како да приготвите мек и сочен пилешки стек во рерна?

Готвењето на пилешки стек во рерна сигурно ве потсетува на месо кое станува тврдо и жилаво штом биде готово, но тоа не мора да биде така доколку го примените овој едноставен трик.

Едноставни трикови за заштеда на струја кои веројатно не ги знаете

Моментот кога пристигнуваат месечните сметки за струја веројатно ви се крева косата, особено во зимските месеци. За среќа, со неколку едноставни трикови, сумата на сметките можете значително да ја намалите.
Датум: 08 ное 2014
, Автор: