Незаборавни реплики од ТВ серијата „Пријатели“ кои ќе ве потсетат на старите добри времиња

Иако нашите омилени ликови се разделија пред повеќе од 13 години, тие засекогаш ќе останат во нашите срца.

Најпознатите реплики од „Картун нетворк“

Фанови на цртаните на „Картун нетворк“ од 90-тите години, овој пост е посветен на вас и на вашите омилени херои!
Датум: 14 апр 2012
, Автор:

Џим Парсонс како Шелдон во „Теоријата за Биг Бенг“

„Она што најмногу ми се допаѓа кај Шелдон е начинот на кој се обидува да реши големи научни проблеми. Ми се допаѓа и како неговото научно резонирање често не функционира во реалниот свет...“
Датум: 21 мар 2012
, Автор:

Фантастични ремикси од звуците во „Господарот на прстените“

Без додатни звуци, од оригиналните саундтрак-песни и репликите на глумците, Питер Џексон направил видео спотови...