Фантастичен ремикс на „Твојте очи Лено“

Групата Баклава и продуцентот Ѓорги Јанев, на хаус журките попознат како DJ Dzordz, неодамна направија интересен музички проект – старата и добро позната „Твојте очи Лено“ ја донесоа во ново модерно електронско издание.
Датум: 11 дек 2013
, Автор:

Скуби-Ду во улога на дабстеп детектив

Станува збор за дабстеп-ремикс на звуци и сцени од цртаниот, од страна на австралискиот музички продуцент, Ник Берки, ака Диџеј Пого.
Датум: 19 сеп 2012
, Автор:

Јусеин Болт „пее“ и инспирира

Забавен и инспиративен ремикс од изјавите на Јусеин Болт...

Фантастични ремикси од звуците во „Господарот на прстените“

Без додатни звуци, од оригиналните саундтрак-песни и репликите на глумците, Питер Џексон направил видео спотови...

Роденденска денс плејлиста

„Малку се заборавив со оваа плејлиста (содржи 15 траки), ама сепак е роденденска, па морав да измешам малку стилови и да опфатам повеќе хитови...“
Датум: 25 авг 2011
, Автор:

Музичка плејлиста за кулирање

Ви треба релаксација? Сакате да заборавите за момент на грижите и да одлетате со умот? Ве оставаме да уживате...
Датум: 18 авг 2011
, Автор:

Ремикси за инстантно добро расположение

Без разлика дали слушате рок, поп, хип хоп или хаус музика, оваа плејлиста со најдобрите ремикси од 2010, со сигурност ќе ве разведри и ќе ви го направи денот повесел.