реакции | Кафе пауза

20 фотографии од кучиња чиј живот бил „уништен“ откако добиле брат или сестра

Ако мислите дека нема ништо поубаво на светот од тоа да имате брат или сестра, доволно е да имате само еден или една за да ве натера да мислите поинаку.

Урнебесни реакции на луѓе кои се соочуваат со нешто за прв пат во животот

Понекогаш човечките реакции можат да трогнат, но знаат да бидат и толку урнебесни што можат да насмеат до солзи.

Фотографии од животни пред и откако биле пофалени за добро однесување

И покрај тоа што кучињата скокаат од радост откако ќе чујат нешто пофално за нив, мачките не можат да се грижат помалку!

Погледнете ја прекрасната реакција на ова мало момче кое е конечно посвоено

Момчето било толку многу возбудено, што не можело да се воздржи за да им ги каже новостите на сите во судницата.

Незамисливата одлука на оваа невеста доби пофалби од сите мажи

Бусола Џонсон на нејзината свадба изгледала како вистинска традиционална невеста во бела венчаница, но нејзината одлука била сѐ само не традиционална.

Научно докажано: Што ни се случува во мозокот кога дознаваме дека сме биле изневерени?

Неверството нема влијание само на чувствата, туку остава краткотрајни и долготрајни последици и на хемијата во мозокот.

Науката само што докажа дека мозокот не функционира исто кај мажите и кај жените

Многу често слушаме дека „Мажите се од Марс, а жените од Венера“ и навистина има голем број физички разлики кои постојат меѓу двата пола.

15 луѓе кои не знаеле дека камерите снимаат

Погледнете ги следниве бесценети реакции на луѓе кои очигледно не сакале да го направат својот прв настап во живо пред камерите.

Како хороскопските знаци се справуваат со својата тага?

Погледнете како секој од хороскопските знаци се однесува кога е соочен со тагата...

11 ситуации кога „запознавањето со родителите“ тргнало во сосема погрешна насока

„Се вратив назад во нејзината куќа за да ѝ ја земам јакната и ги начекав нејзините родители како имаат секс.“

Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

Погледнете ги следниве 17 најлоши нешта кои можат да ви се случат во негова близина...

7 нешта кои ни се случуваат кога ќе го исфрлиме кофеинот од нашиот живот

Доколку и вие решите да се откажете од кафето, со сигурност ќе ги почувствувате следниве 7 нешта...