раце | Кафе пауза - Part 6

„Somebody That I Used to Know“ отсвирена од 5 луѓе на 1 гитара

Бендот Walk Off The Earth и Сара Блеквуд ја отсвиреле „Somebody that I used to know“ на 1 гитара со 10 раце.

Уметник црта портрети со двете раце истовремено

Во чест на филмот „Бегство од Шошенк“, Ксионан Сан на еден лист хартија го сместил актерското дуо Морган Фримен и Тим Робинс. Делото од неговиот исклучително редок талент, можете да го погледнете на импресивното видео...
Датум: 22 дек 2011
, Автор:

Романтични пингвини се држат за раце

Надвор може е студено, но оваа снежна фотографија со заљубени пингвини е доволна да ги стопи дури и најстудените срца.

Мајмун црта уметнички дела кои вредат 400 долари

Покетс Ворхол е мајмун кој слика апстрактни дела вредни стотици долари. Сликите ги изработува со неговата опашка, раце и нозе, а понекогаш користи дури и четка за сликање.
Датум: 14 дек 2011
, Автор:

7 здрави навики за да ги избегнете настинките

Комбинацијата од неколку превентивни мерки може да ви помогне да се заштитите од сезонските вируси и настинки.

Значењето на бакнежот

Бакнежот на различни делови од лицето или телото може да има различно значење. Еве ги 8-те најчести бакнежи и потези во љубовните ситуации и нивните толкувања...
Датум: 27 ное 2011
, Автор:

Водич за подобрување на говорот на телото

Она што го кажувате гласно е само врв во комуникацијата што ја остварувате со другите. Останатиот дел од комуникацијата се сведува на говор на телото.
Датум: 07 ное 2011
, Автор:

Букви и бројки на фотокопир машина

Хозе Ернесто Родригез со неговите раце создава нови фонтови и интересни облици на бројки и знаци, сето тоа на машина за фотокопирање. Погледнете...

7 совети за да изгледате повитки на фотографиите

Најважно од сè е да знаете како да го изманипулирате фотоапаратот, поставувајќи се под добар агол и со добра положба на телото.

Научно докажани начини да изгледате поатрактивно во машките очи

Истражувањата велат: носете црвено, смејте се на неговите шеги, замавнете со колковите, не држете строги диети...

5 невообичаени примени на пастата за заби

Многу средства кои ги користиме во секојдневието имаат поширока намена од онаа која им е основна. Пастата за заби, освен за одржување на хигиената во вашата уста, можете да ја примените за уште неколку работи...
Датум: 21 авг 2011
, Автор:

Човечки раце претворени во животни

Исклучително талентираниот италијански уметник Гвидо Даниеле, наместо на платно, црта на човечки раце, притоа создавајќи скулптури на животни кои изгледаат совршено и оригинално.