Избор на лак за нокти врз основа на…

Секоја боја на лак не одговара на секоја пригода, сезона или некој елемент што го имате на себе. Затоа ве насочуваме како да направите избор врз основа на следните потреби.
Датум: 10 јан 2013
, Автор:

Ракавици – незаменлив зимски аксесоар

Ракавиците се задолжително парче облека во зимските денови и тоа не само затоа што ни ги штитат рацете од ладното, туку тие можат да бидат и фантастичен моден додаток.
Датум: 24 дек 2012
, Автор:

6 чекори до совршен домашен маникир

Изгледот на ноктите е многу важен за една дама. Наместо да давате пари по козметички салони, еве совети за тоа како да си направите совршен маникир во домашни услови.
Датум: 22 ное 2012
, Автор:

Како да ги затегнете и обликувате вашите раце?

Исто како кога станува збор и за целулитот, не морате да имате вишок килограми за вашиот горен дел од телото да биде млитав и опуштен. Со овие неколку вежби ќе можете да го спречите овој процес.

Поинаква примена на прстите од рацете

Лондонскиот фотограф Реј Масеј се поврзал со талентирана сликарка која црта по човечки тела, Ени Рали, која успеала да ги трансформира овие прсти во архитектура, спортски сцени и други интересни објекти.

Самозадоволување со новата кампања на Плејбој

Рекламната агенција „Neogama BBH“ од Сао Паоло, Бразил, за американскиот Плејбој смислила уникатен начин да ја прикаже убавината на женското тело и воедно да ги врати своите „читатели“ на уживањето насамо со нивните страници.
Датум: 18 јун 2012
, Автор:

Разубавете се со помош на лимонот

Дознајте ги тајните на лимонот и направете домашни маски од кои ќе бидете вистински изненадени.

Разиграна абецеда

Тиен-Мин Лијао изработила интереснa анимација за промоција на абецедата. Таа на нејзините раце нацртала линии со мастило, кои кога гестикулира се претвораат во јасни букви.
Датум: 19 мар 2012
, Автор:

Неверојатен, синхронизиран танц со раце

Преку нов синхронизиран танц со рацете, талентираната ирска двојка Сузан Клери и Питер Хардинг повторно ја освои интернет-публиката. Тие подготвиле видеоспот со откачена авангардна кореографија...
Датум: 09 јан 2012
, Автор:

„Somebody That I Used to Know“ отсвирена од 5 луѓе на 1 гитара

Бендот Walk Off The Earth и Сара Блеквуд ја отсвиреле „Somebody that I used to know“ на 1 гитара со 10 раце.

Уметник црта портрети со двете раце истовремено

Во чест на филмот „Бегство од Шошенк“, Ксионан Сан на еден лист хартија го сместил актерското дуо Морган Фримен и Тим Робинс. Делото од неговиот исклучително редок талент, можете да го погледнете на импресивното видео...
Датум: 22 дек 2011
, Автор:

Романтични пингвини се држат за раце

Надвор може е студено, но оваа снежна фотографија со заљубени пингвини е доволна да ги стопи дури и најстудените срца.