раце | Кафе пауза - Part 3

Како да позирате пред камера? Едноставни трикови за успешни фотографии

Многу луѓе не се фотогенични. Поради тоа, направените слики и снимки изгледаат неприродно. Затоа, овие совети ќе ви помогнат да направите совршени фотографии.

Промени на рацете кои укажуваат на сериозна болест: 5 знаци кои не смеете да ги игнорирате

Откријте на што треба да обрнете повеќе внимание за да се заштитите на време.

Божици меѓу чаршафите: 4 лекции за добри љубовници

Нема потреба да се претворите во порно ѕвезда со цел да го задоволите вашиот партнер и добро да си поминете во кревет.

Направи сама: 3 рецепти за нега со пченкарно брашно

Во последно време стана многу важно препаратите за нега да содржат природни или органски состојки...

7 делови од телото кои не смеете да ги допирате со „голи“ раце

Истражувањата ни покажуваат дека рацете се најчестите преносители на бактерии поради кои се разболуваме.

Секој прст е поврзан со 2 органа: Јапонски метод кој ќе ве излечи за неколку минути

„Jin Shin Jyutsu“ е древна и алтернативна медицина чија задача е да ви помогне да ги балансирате вашите емоции со стимулирање одредени точки на рацете.

Дланки полни неодоливост

Зарем има нешто послатко од мало животинче во стуткано во вашите раце?

Најчести грешки при обликување на ноктите

Турпијата за нокти ги спасува ноктите во многу ситуации, но исто така со неправилно користење може да го уништи убавиот изглед на ноктите и нивниот квалитет.

Направете рацете да ви изгледаат поголеми со изборот на вистинската маица и кошула

Можете да ги истакнете рацете кога носите маица или кошула, но треба внимателно да ги изберете затоа што секоја од нив дава различни визуелни резултати.

Зошто рацете и стапалата ви се постојано студени?

На некои луѓе рацете и стапалата им се студени и кога е времето студено и кога е топло.

Како настинката навистина се пренесува?

Еден од водечките истражувачи Рон Еклс изјавил дека настинката не треба да застане на патот на романсата бидејќи таа не може да се пренесе преку бакнеж.