Како да изберете очила за вашето дете?

Како правилно да ги одберете и како детето да сака да ги носи очилата

Креативни разнобојни рамки ги претвораат теглите во прекрасни вазни

Невообичаена, но интересна декорација за вашиот дом.

Направете сами: Полици од стари рамки за слики

Овие едноставни полици на необичен начин ќе го украсат вашиот дом.

11 необични начини да ги украсите ѕидовите

Иако е интересно да закачите разни слики, еве неколку покреативни начини како ѕидовите да ви заличат поубаво со помош на нешто друго.

Одберете ги совршените диоптриски очила според формата на вашето лице

Харви Москот, 4-от сопственик на познатиот бренд „MOSCOT“ ги предложува наредниве 4 совети кои треба да ги имате на ум нареден пат кога ќе бирате нови рамки за очила.

Подароци за колегите

За роденден, слава, празник или за Нова година, погледнете неколку идеи за подароци за колегите од работа кои навистина го заслужиле тоа од вас.