Едноставен трик што ќе ви го разлади виното без да ставите коцки мраз

Ако ставите коцки мраз, виното ќе се разводни и ќе го изгуби вкусот кога ќе се стопи мразот.

Победете ја летната жештина во вашиот дом со помош на овие трикови

Лесни трикови коишто не бараат дополнително вложување пари!

Препорачано од нутриционистите: Освежителни и здрави летни пијалаци кои морате да ги пробате!

Овие пијалаци, кои можете да ги направите сами, како што се ароматизирана вода, леден чај или некои цедени сокови, се совршени за летните денови.

Се прашувате како да ги преживеете летните горештини без клима уред? Погледнете ги овие алтернативи!

До пред неколку години живеевме без клима уреди и се разладувавме на поинакви начини...

10 лесни и делотворни совети кои ќе ви помогнат да се изборите со летните горештини!

Летната жега е неподнослива - затоа смисливме совети кои ќе ја победат. :)

Совршен летен пијалак: Коктел од лубеница

Кога надвор е премногу топло, а вам ви е потребен брз и ладен пијалак, тогаш овој суперлесен коктел е вистинскиот погодок за вас.

Како да се изладите без клима уред?

Топлите денови веќе пристигнаа, па доколку немате клима уред во домот или пак кога ќе се најдете во викендичка без систем за ладење, можете да го примените овој многу едноставен и евтин, а сепак ефикасен трик.
Датум: 11 јун 2014
, Автор:

10 трикови кои ќе ви го направат летото поподносливо

Погледнете ги наредниве трикови со кои ќе ги воодушевите вашите пријатели и истовремено ќе си го направите летото многу полесно и поподносливо...

Ледени коцки кафе потопени во млеко

Необичен начин на пиење кафе за екстра разладување...

Гламурозен престој за навивачите на СП во Катар 2022

Решение за горештините во Катар за време на престојот на навивачите за СП 2022 - луксузни хотели кои лебдат над вода :)

Пингвини на туширање

Кога на пингвините ќе им стане премногу топло тие мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат за да се разладат.

Снаодлив орангутан се брише со мокра крпа за да се спаси од горештината

Бришејќи се со мокра крпа, овој орангутан знае точно како да се справи со летните горештини.