путер | Кафе пауза - Part 2

Ориз подготвен на мексикански начин

Здрав и вкусен ориз кој се подготвува многу лесно...

Слатки школки на вашата летна трпеза

Едноставен рецепт за екстра ефект!

4 причини за да јадете путер од кикиритки

Путерот од кикирики не се употребува многу во исхраната кај нас, но има многу причини за веднаш да го внесете во вашето мени.

Крцкав чипс од француско лепче

Закуска која оди одлично во комбинација со сосови...

Крцкави печени компири со посебен шмек

Вкусни, крцкави компири со специфичен вкус...

Слатки Дедо Мразовци на вашата трпеза

Вкусни колачиња кои ќе ја надополнат празничната атмосфера во вашиот дом...

Нож со кој совршено ќе намачкате тврд путер на леб

Дизајнери од британската пекарска компанија „Warburtons“ го креирале првиот нож кој има загреано сечило, со кое може ладниот и стврднат путер тукушто изваден од фрижидерот, идеално да се намачка на парче леб...

5 причини зошто да јадете пуканки

Многу собиранки, забави, гледање филмови не можат да се замислат без пуканки. Иако многумина чувствуваат грижа на совест кога ги јадат, всушност пуканките се одличен додаток во вашата исхрана.

Печени јаболка

Брзи, меки и неверојатно вкусни, не смеете, а да не ги пробате овие печени јаболка полнети со ореви и суво грозје.

Најбрзиот чоколаден колач

Ова е најбрзиот и најлесниот чоколаден колач кој некогаш воопшто ќе го направите.

Како да извадите мастика од коса?

Вистинска мистерија е како мастиките воопшто завршуваат заплеткани во косата на децата, па и на возрасните. Кубење, врискање, задолжително потшишување, се некои од последиците од овој немил настан. Постои едноставен начин да го решите случајот.
Датум: 09 мај 2011
, Автор:

Чоколаден тост со путер од кикирики

Направете го кога сте во брзање, кога не знаете што благо да јадете или кога не можете да му најдете соодветна примена на путерот од кикирики. Верувајте, ова е тост кој нема да го направите само еднаш.