Колачиња од 3 состојки, готови за 15 минути, што ќе ви се топат во уста

Ако сте љубители на домашно подготвените колачиња, го имаме најдобриот рецепт за вас

3 продукти кои не треба да ги јадете и пиете за време на ручекот

Дали често станувате поспани откако ќе го изедете вашиот ручек?

Здрав оброк: Тост со путер од кикирики, банана и кокос

Брза и здрава опција за појадок, закуска или вечера...

Совршен десерт готов за 6 минути

Вкусот на путер од кикирики за многумина е неодолив. Тој е одлична состојка за разни колачи, а ова е една брза и вкусна варијанта на колач во која овој вид путер е водечка состојка.
Датум: 08 окт 2014
, Автор:

Чоколаден десерт со путер од кикиритки

Еве како брзо да подготвите вистинска божествена тортичка во шолја за да го задоволите вашиот апетит за благо.
Датум: 28 сеп 2013
, Автор:

Фантастично кафе со путер од кикирики

Вкус на силно ледено кафе со фантастична нота на путер од кикирики
Датум: 11 јул 2013
, Автор:

4 причини за да јадете путер од кикиритки

Путерот од кикирики не се употребува многу во исхраната кај нас, но има многу причини за веднаш да го внесете во вашето мени.

Вкусен клуб сендвич со путер од кикирики, џем и банана

Превкусен појадок за совршен почеток на денот...

Чоколадни банани полнети со путер од кикирики

Интересен десерт кој многу брзо се подготвува...

Шејк од банана и чоколадни колачиња

Фантастичен микс на вкусови кој ќе ве освои...

Путер од јаткасти плодови и нутела

Многу вкусен путер, како да е создаден за да го мачкате на лепче секое утро...
12