пруги | Кафе пауза

Неколку идеи како да ја уредите секоја соба во домот со пруги

Пругите се еден од најголемите трендови за претстојната сезона и тие секогаш носат допир на лето, дури и во есенските и зимските месеци.

Како најдобро да ги комбинирате кошулите и блузите со пруги?

Тие може да се комбинираат со скоро сѐ, па како тогаш да не ги обожаваме?

Летен моден тренд: Совршени комбинации со пруги

Пругите често ги бие лош глас бидејќи визуелно прошируваат. Но, со паметен стајлинг и неколку добри совети, тие можат да ја истакнат добрата фигура и да трансформираат најобично парче облека во најнеобичен и интересен тренди аутфит.
Датум: 20 јул 2014
, Автор:

Најморбидните случаи со месечари

Месечарењето е многу сериозна работа, а токму тоа го докажуваат следниве четири неверојатно морбидни случаи.

Вака изгледа детенце на магарица и зебра

Овој редок хибрид е познат под името зонки.

2 туторијали за артистички нокти кои лесно можете да ги направите сами

Овие два вида маникир се доста лесни за изведување, а се ултрамодерни и ултрасоодветни за сезоната есен 2013.
Датум: 13 сеп 2013
, Автор: