професионално | Кафе пауза

5 причини зошто е добро да носите рачен часовник

Доколку го исфрливте од употреба, овие причини ќе ве премислат.

Погледот од туѓа перспектива како еден од најдобрите водичи кон успех

Успехот е нешто што не се гради лесно, а погледот од туѓа перспектива е добар водич кон него.

5 работи кои никогаш не треба да ги кажувате пред вашиот шеф

Една од многуте работи кои може да ни се испречат на патот, а која има неверојатно важна улога, е непрофесионалноста.

18-те најдобри фотографии во светот за 2015-та според натпреварот на „Сони“

Рекорден број од 173.444 фотографии се пријавени од професионални и аматерски фотографи од 171 држава за изминатава година. Ова се 18-те најдобри меѓу нив.
Датум: 26 фев 2015

Совети за шик и професионален изглед

Без разлика дали станува збор за фармерки, патики, кусо здолниште или отворени чевли, несоодветната облека на работа дава целосно погрешна слика за вас.

Охридска приказна за професионалност

Само со миење на садовите и средување на кујната на работа, може да се согледаат професионалните квалитети на вработениот, и да се предвиди како тој би изреагирал во други, многу посериозни ситуации.
Датум: 22 авг 2014
, Автор:

Што значи да се биде професионален?

Сите убаво знаеме дека за да бидеме успешни во која било работа и на кое било поле, треба да бидеме професионални. Но, дали сме? Дали се придржуваме до она што сме го ветиле или договориле?
Датум: 26 мар 2014
, Автор:

Професионална шминка за 5 минути

Овој едноставен туторијал може да ви помогне да изгледате најдобро што можете кога ви е најпотребно, а за истото да не потрошите ниту многу време, а ниту пари.

Професионални совети за шминкање

Со помош на овие совети ќе ги надоградите вашите вештини и секогаш ќе изгледате совршено.

Запознајте го професионалниот раскинувач на љубовни врски

За само 5 британски фунти, тој ќе му објасни на вашиот партнер дека не можете повеќе да бидете во врска со него.
12