Како да ја прославите вашата годишнина ако сте во карантин?

Шансите дека прославата на вашата годишнина ќе изгледа малку поинаку оваа година се многу големи, но ограничувањата во движењето не мора да го уништат вашиот посебен ден.

7 нешта што им се познати на сите чии родендени се во зима

Без разлика дали сакате да го прославувате вашиот роднден или не, без сомнение секој има посебен ден којшто е само негов.

Сами дома или со друштво во дискотека: Кој си помина најубаво за Нова година?

Несомнено е дека постојат повеќе начини да се прослави Новата година. Па, кој е најдобриот избор? Кој си помина најубаво вчера вечер?

6 свежи идеи за паровите кои не знаат како да го поминат Денот на вљубените

Ако сте решиле да славите, а вие и вашиот партнер едноставно не можете да се согласите како, прочитајте неколку алтернативни идеи.
Датум: 11 фев 2016

Погледнете како се славеше ширум светот… Среќна Нова година!

Градовите ширум светот весело ја дочекаа новата 2016 година, со неверојатни претстави од огномет, забавна музика и импресивни светлосни шоуа.
Датум: 01 јан 2016

8 важни нешта кои сите матурантки треба да ги знаат за шминката на големата ноќ

Со цел да изгледате најдобро што можете за време на вашата матурска вечер, погледнете ги следниве неколку мејкап совети...

57 теми за вашата следна забава

Се ближи некаков повод за забава. Роденден, моминска вечер, некаква прослава па дури и свадба, а вам ви е здодеано од секојдневните типични забави...
Датум: 24 јан 2015

За каква свадба мечтаат хороскопските знаци?

Секој хороскопски знак има различни желби, замисли и фантазии. Еве како изгледаат тие кога се работи за стапувањето во брак и сите настани кои се поврзани со тоа.
Датум: 08 јун 2014
, Автор:

Неколку причини зошто новогодишните родендени се најлоши

Никогаш не се во центарот на вниманието бидејќи сите се преокупирани славејќи ја најлудата ноќ во годината, сите им честитаат Нова година + роденден, и другите добиваат подароци, надвор е ѕивра ладно и што ли уште не!?

Направете си гламурозна превртена пунџа за само 5 минути

Одличен трик благодарение на кој со само едно ластиче за коса и шноли за прицврстување, можете да заблескате со оваа гламурозна превртена пунџа.

Кои градови нудат најдобра забава за дочек на Нова година?

Некои од светските градови нудат навистина одлична забава, незаборавни моменти, импресивен огномет и фантастичен дочек.