пропорции | Кафе пауза

Математички докажано: Ова се 10-те најубави жени на светот

Сè што е убаво на светот е предмет на правилото на „златен сооднос“, а сè што е убаво е исто така пропорционално, така што човечкото лице не е исклучок.

Барби доби пореалистичен изглед со 3 нови видови тело и 7 бои на кожа

Барби, иконската кукла која секое девојче ја посакува и која постојано е осудувана поради невозможните телесни пропорции, од денес па наваму ќе изгледа многу пореалистично.

Со помош на овој тест од 1934 година откријте дали имате совршено лице

Доколку некогаш ве интересирало како изгледа совршено лице, тогаш погледнете ја оваа фотографија од 1934

5 модни пропорциски трикови според кои живеат познатите

Ако знаеме правилно да се облекуваме и знаеме што ни одговара на нашата силуета тогаш невозможно е да се направи модна грешка со пропорциите. А познатите тоа го знаат.

Убавици кои го рушат стереотипот за манекенските пропорции

Овие девојки немаат вишок килограми, туку само се чувствуваат убаво во своја кожа, прекрасни какви што ги создала природата.

Одберете облека според формата на вашето тело

Одберете облека која ќе ги истакне позитивните страни на вашето тело...

Факти за животот на Мерлин Монро кои не сте ги знаеле

Првпат се омажила на 16 години, со цел да го избегне постојаното селење од еден дом за сирачиња во друг...