промени | Кафе пауза - Part 16

Силни жени и мажи-кукавици

Не сме ние слаби, предрасудите дека жените се припаднички на ПОСЛАБИОТ пол останале од минатото кога жената била третирана како роб на мажот. Жените се хероини, и време е да почнат да се претставуваат како такви, а не како жртви!
Датум: 05 авг 2012
, Автор:

Сериозни промени во нашиот изглед на кои не обрнуваме доволно внимание

Кога станува збор за надворешната убавина, многу несакани појави знаеме лесно да ги прикриеме со шминка или со некој веќе испробан трик. Обрнете внимание на овие промени во вашиот изглед, не игнорирајте ги...
Датум: 06 јул 2012
, Автор:

26 начини да си го направите животот позабавен

Што е тоа што животот го прави забавен? Дали тоа за вас значи дека треба да станете шпион, да возите автомобил со екстремна брзина или да нуркате во океан?
Датум: 13 јан 2012
, Автор:

Како да се ослободите од стресот во новата година?

Ако инкорпорирате барем една од следниве пет практични навики во вашето секојдневие, ќе се чувствувате хармонично и значително ќе го намалите вашиот стрес.

Годишен хороскоп за 2012

Оваа година ќе донесе некои позитивни промени во животот на скоро сите знаци во Зодијакот. Погледнете каква ќе биде 2012 г. за секој од хороскопските знаци.
Датум: 08 јан 2012
, Автор:

Како да се справите со работата која ја мразите

Одлично би било доколку сите имаме креативна работа која максимално нè исполнува и каде што шефот и колегите се фантастични. Сепак во реалноста, голем број луѓе не ја работат нивната работа од соништата...
Датум: 15 ное 2011
, Автор:

Стилот во Лондон низ 100 години во 100 секунди

Колку може да се смени модата за 100 години? Ви требаат само 100 секунди за да дознаете. Ова видео е направено да ја одбележи 100-годишнината на источно-лондонската мода, танцувањето и музиката.
Датум: 01 сеп 2011
, Автор:

Животот е прекраток за…

Доколку сметате дека треба да направите промени во животот, тогаш треба да се откажете од многу нешта, но и да научите дека некои работи едноставно не треба да ги толерирате.