7 начини да престанете да стравувате какво мислење имаат другите за вас

Што ако во процесот на задоволување на туѓите потреби, си ги загрозиме нашите? И што ако притоа го донесеме нашето здравје во прашање?

11 болно очигледни вистини кои сите ги забораваат премногу брзо

Дали во облик на совети од постарите или клише изрази од некој филм, постојат многу работи кои милион пати поминуваат низ нашите уши, но на кои не посветуваме внимание. Факт е дека некои работи навистина држат вода.

10 работи кои ќе се случат кога ќе почнете да се прифаќате себеси

Ова се 10 прекрасни работи кои ќе ви се случат кога ќе почнете да се прифаќате себеси такви какви што сте.
Датум: 17 ное 2014
, Автор:

5 непишани правила за пријателките

Без разлика колку долго се дружите и колку често се гледате, постојат 5 непишани правила за пријателките кои не смеат да бидат прекршени.
Датум: 13 ное 2014
, Автор:

Не секому ќе му се допаѓате, и еве зошто тоа е во ред

Да, неретко ќе искусите груби критики на ваша сметка, ќе се обидувате секому да му се допаднете, но никогаш нема да успеете во тоа, па еве зошто не треба да се преокупирате со тоа што другите мислат или велат за вас.
Датум: 21 окт 2014
, Автор:

8 тајни на успехот од Елен Деџенерис

Нејзините зборови се или инспирирачки или смешни, или пак и двете. Еве на што нè учи Елен за успехот.
Датум: 18 авг 2014
, Автор:

Клучот до среќата е…

„Клучот до среќата е во прифаќањето на нештата онакви какви што се наместо онакви какви што сакате да бидат.“
Датум: 28 јул 2014
, Автор:

Краток филм: Легендата за летечкиот домат

Четири и пол минути за прифаќањето на сопствените недостатоци...

Колку сме НАВИСТИНА отворени за промени?

Еве ви неколку совети - како да станете свесни за промените и да прифатите дека промените мора да се случуваат, ако сакате да напредувате лично и професионално...
Датум: 22 јун 2014
, Автор:

20 работи за кои никому не му должите извинување

Понекогаш извинувањето претставува желба за полесно вклопување и прифаќање од страна на другите, на сметка на личните верувања, мислења и потреби.

Книга: „Моќта на сегашниот миг“ – Екарт Тол

Колку е моќен сегашниот миг? Дали го слушаме внатрешното „јас“? Дали ја користиме целата сила што ја поседуваме?
Датум: 28 мај 2014
, Автор:

После ова никогаш повеќе нема да гледате исто на фотографиите „пред и потоа“

Брамфит избрала фотографија од себеси од периодот кога тренирала за натпревар во бодибилдинг за „пред“ и фотографија од себеси откако родила за „потоа“.
Датум: 16 мај 2014
, Автор: