Природен лек за најголемиот проблем со кој секоја жена се соочува

Секоја жена во одреден момент искусува воспаление на мочниот меур или инфекција на органите за мокрење, па знае колку е тоа болно и непријатно.

Евтино „злато“ за здравје што неправедно го игнорираме на полиците во маркетите

Во поново време сурутката станува заборавено богатство, а ние ви даваме 7 причини зошто треба секојдневно да го пиете овој антички лек кој го препорачувал и Хипократ.

Мед и лук: Антикабктериска бомба која прави чуда за вашиот организам

Сигурно ви е познато дека медот и лукот се многу здрави, но ќе се изненадите што сѐ може да направи нивната комбинација.

Најефикасната природна помош: Што да направите кога ве болат зглобовите?

5 природни начини на кои можете брзо и лесно да се изборите со болката во зглобовите...

Комбинација од мед и лимон: Го зајакнува имунитетот и го подобрува варењето

На сите ни е познато дека медот и лимонот можат да имаат голем ефект врз нашето здравје, а кога се во комбинација, нивното лековито дејство значително се зголемува.

Природен лек: Комбинација за која се тврди дека спасува животи

Постојат многу истражувања за сода бикарбоната и лимонот како комбинација која може да има голема корист за човечкото тело.

Ако чувствувате бодежи во срцето пробајте го овој 800 години стар лек

Природниот лек за срце кој го смислила игуменијата Хилдегард фон Бинген, која живеела 81 година пред 800 години, се покажал како многу ефикасен за сите видови слабости и болести поврзани со срцето.
Датум: 20 апр 2015
, Автор:

7 природни лекови за затнат нос што веќе ги имате во кујната

Затнувањето на носот е една од најнепријатните работи што се случува во зима...