Ведрина и добро расположение: Бидете позитивен пример за своите деца

Децата сакаат да бидат во друштво на позитивни и насмеани луѓе, додека мрачните луѓе ги плашат и ги исполнуваат со непотребна негативна енергија.

Познати актерки кои во одреден дел од нивниот живот биле бездомнички

Нивното богатство денес се проценува во милиони, им служат како модели за однесување на многу млади девојки низ целиот свет, воспоставуваат модни трендови и новинарите ги следат на секој чекор. Но, за нив животот не бил секогаш лесен.

17 работи кои сите ние треба да им ги кажеме на нашите родители

Да се потсетиме на оние нешта кои треба почесто да им ги кажуваме на нашите родители.
Датум: 08 јан 2015
, Автор:

10 верувања на успешните луѓе

Ова се верувањата и ставовите на успешните луѓе кои можат да ви послужат како пример.
Датум: 08 мај 2014
, Автор:

4 причини зошто славните даваат лош пример

За да биде некој „селебрити“ во денешно време не треба да поседува кој знае какви квалитети...

Женствениот и елегантен стил на првата дама на Америка

Доказ за вистинитоста на тврдењето дека зад секој успешен маж стои успешна жена, е сопругата на повторно избраниот американски претседател Барак Обама, Мишел Обама.
Датум: 10 ное 2012
, Автор:

Како татковците им даваат добар пример за врските на своите деца?

Татковците играат многу важна улога во моделирањето на сликата за врските на нивните деца, па затоа е неопходно да им дадат добар пример.