Магнезиумот како природен лек за многу здравствени проблеми

Покрај потребата на телото за овој минерал, магнезиумот може да биде многу корисен и ефикасен природен лек.

9 причини зошто секој ден да јадете авокадо

Од оваа суперхрана има многу здравствени придобивки, а најдоброто е што авокадото е навистина вкусно и лесно за подготовка.

5 придобивки од секојдневното дотерување

Не постои личност која не се чувствува подобро кога изгледа убаво...

Што ќе се случува со вашето тело доколку пиете само вода?

Засладените пијалаци не само што можат да ви ја зголемат тежината, туку предизвикуваат и бројни проблеми во вашето тело.

Што ќе се случи со вашето тело ако секоја вечер пред спиење јадете по една лажичка мед?

Ако секоја вечер пред спиење изедете лажичка мед, ќе се изненадите од резултатите.

Качувањето скали е многу подобро за вас отколку што мислите

Можете многу лесно да се вратите во форма со некои едноставни, секојдневни навики за движење.

5 начини на кои маслиновото масло ја обновува вашата коса

Кога станува збор за косата, маслиновото масло ѝ дава природен волумен и сјај, а има и регенеративно својство.

4 видови дремки и придобивките од нив

Веројатно сте забележале дека кратката дремка може да ве освежи и да ја подобри мозочната активност, а научниците ја препорачуваат токму поради тоа.

10 причини зошто скијањето е најдоброто нешто што можете да го направите за вашето тело

Доколку размислувате дали да му дадете шанса на овој спорт, следниве придобивки ќе ве убедат во тоа.

4 причини зошто треба да читате повеќе книги во 2019-та година

Од читањето има неверојатни придобивки, а следниве 4 ќе ве натераат уште денес да се опуштите со добра книга.

Предностите и недостатоците од пиењето пиво

Поради неговите состојки, се смета дека од пивото можеби има некакви здравствени придобивки, па дали ова го прави здрав пијалак?

7 причини зошто секое утро да пиете сок од моркови

Во морето „модерни“ прехранбени продукти и додатоци во исхраната, забораваме на најосновната храна што би требало да ја имаме дома.