придобивки | Кафе пауза - Part 17

Дизајни на кујни со кои ќе внесете модерен допир во вашиот дом

Кујнските острови и шанковите не само што се практични, туку и му даваат помодерен изглед на вашиот дом...

Зошто толку многу ја сакаме музиката?

Научни истражувања кои се обидуваат да ја откријат нашата поврзаност со музиката...

Придобивките од овошјето за вашата кожа и коса

Овошни третмани за освежување и враќање на природниот шарм и сјај на кожата и косата...

Како делува нередовниот секс на здравјето?

Нередовниот сексуален живот не значи само суша на љубовно и сексуално поле, туку и потенцијален предизвикувач на низа проблеми.

Моќта на минералната шминка

Корисниците на минерална козметика имаат повеќе причини поради кои ги користат и обожаваат овие шминки.
Датум: 08 јан 2013
, Автор:

Пет причини зошто да вежбате со хулахоп

Иако на прв поглед делува како детска игра, вежбањето со хулахоп е физичка активност која носи многу здравствени придобивки, а погодно е за сите возрасти.

Како до одлични организациски вештини?

Организациските вештини, како и категоризирањето може многу да ви помогне со напредувањето на вашата кариера...

7 неочекувани придобивки од користењето на Фејсбук

Листа на добрите страни од оваа социјална мрежа...

Сезонската храна на прво место во вашето мени

Сите ние многу добро знаеме дека доколку се храниме здраво, организмот ќе ни биде благодарен. Прв чекор до правилна искрана е одбирање на сезонската храна.
Датум: 13 јун 2012
, Автор:

10 причини зошто секогаш да бидете убаво облечени

Постојат низа причини зошто е препорачливо секогаш да сте убаво и пристојно облечени, а ние ви одвојуваме 10...
Датум: 21 фев 2012
, Автор:

Зошто да научите да свирите пијано?

Свирењето на пијано не само што е интересно и забавно, туку овозможува и одлична вежба за мозокот. Исто како што трчањето или аеробикот имаат влијание врз мускулите на телото, секојдневното вежбање на пијано...
Датум: 12 јан 2012
, Автор:

Придобивките и негативните последици од ботоксот

Ботоксот, како често употребуван третман во козметичките зафати, има многу позитивни ефекти, но не се исклучуваат и негативните последици од неговото користење.