Дознајте кој дел од телото жените не си го сакаат, а мажите го обожаваат

Факт е дека жените сонуваат за манекенска линија, тесни колкови и убаво обликувани, тенки нозе, иако машката дефиниција за женската убавина е сосема поинаква.

15 работи кои и најзгодното момче ќе направат да делува непривлечно

По првиот одличен впечаток може да останеме разочарани веднаш штом момчето отвори уста или направи нешто крајно недолично.

Како да изгледате привлечно на профилната слика на Фејсбук?

Профилната слика на Фејсбук многу говори за личноста која стои зад профилот...

5 делови на машкото тело кои жените ги обожаваат

За промена, интересно е да дознаеме на што најмногу „паѓаат“ жените кога станува збор за машкото тело.
Датум: 06 апр 2014
, Автор:

5 женски модни парчиња кои им се неодоливo секси на мажите

Во една анкета спроведена врз мажите, откриени се петте женски модни парчиња, кои им се многу секси на мажите и коишто сакаат да ги видат на секоја жена којашто ги привлекува.

Зошто жените се палат на ќелави мажи?

Судејќи според резултатите од најновото истражување, на жените им се и тоа како привлечни мажите без коса. Ќелавоста делува на жените како афродизијак...

Опуштена тренди фризура во 4 чекори

Коњско опавче во комбинација со опуштена плетенка е брзо решение кои ќе ви ја освежи фризурата. Само четири чекори ве делат од прекрасна и средена фризура.