привлечност | Кафе пауза - Part 8

Зошто жените „одлепија“ по Кристијан Греј?

Тој е лош, навредлив манипулатор, но сепак секоја жена посакува барем по една нијанса на сиво од згодниот Кристијан Греј. Еве 6 причини поради кои жените страсно го посакуваат овој фиктивен лик.
Датум: 13 авг 2014
, Автор:

Колку разликите во привлечноста меѓу партнерите влијаат во љубовната врска?

Колку разликите во привлечноста меѓу двата партнери се важни? Како тие влијаат на комуникацијата во љубовната врска?
Датум: 01 јул 2014
, Автор:

Еве зошто жените на 30 години се вистински секс-бомби

Ако сте жена која стравува од заокружениот број години 30, многу грешите. Најдобриот период за вас тек допрва доаѓа.
Датум: 03 апр 2014
, Автор:

Прекрасни фустанчиња за пролетта што доаѓа

Дами, време е да се подготвите за пролетта и да го збогатите плакарот со по некое ново фустанче. Доколку немате идеја, еве неколку предлози што можеби би ви помогнале.

Како да бидете шармантни?

Шармантните луѓе се свои, се сакаат себеси, а истовремено ги почитуваат другите и се секогаш пријателски настроени. Доколку мислите дека ви недостасува малку шарм во вашето однесување, погледнете како можете да го промените тоа.

Кои се трите најсексапилни хороскопски знаци?

Ова не е генерално правило, бидејќи и останатите знаци имаат вакви претставници, но сепак следниве три знаци отскокнуваат од толпата и се издвојуваат.

Книга: „Соголена пред тебе“ – Силвија Деј

„Еден на друг си станавме немилосрдно огледало во кое се појавуваа одразите на нашите најдлабоки рани но и најскриени страсти...“
Датум: 27 ное 2013
, Автор:

Зошто е тешко да се најде добар маж?

Пронаоѓањето на добар маж може да изгледа невозможно. Каде се добрите мажи и зошто е толку тешко да се најде добар маж, баш по „мера“ за долга и стабилна врска?
Датум: 08 мар 2013
, Автор:

Дали различните интелектуални нивоа се проблем во врската?

По одредено време, еден од партнерите би можел да почувствува дека врската не го задоволува на интелекутуално ниво. Дали различните интелектуални нивоа и интереси можат да бидат причина за крај на врската?
Датум: 30 окт 2012
, Автор:

Нова сексуална ориентација: асексуализам

Околу 1 процент од луѓето ширум светот се асексуалци – луѓе кои не чувствуваат никаква сексуална привлечност кон друга личност, тврдат научниците.

Законот на привлекувањето

Научни теории кои пробуваат да објаснат како настанува привлекувањето...