привлечност | Кафе пауза - Part 7

5 навики кои ги имаат еротичните жени

Што ја опишува еротичната жена? Едно е јасно - таа е крајно слободна, а освојува со поглед, со начинот на движење и со држењето на телото.

Астролошка прогноза: Дали ќе ја сретнете вашата сродна душа до крајот на годинава?

Измина пола од оваа календарска година, а наспроти сите очекувања и прогнози, вие сè уште трагате по личноста за која ќе можете да кажете дека е вашата сродна душа. Еве ги прогнозите на астрологијата.

10 ситуации кои ја зголемуваат привлечноста на момците за 100%

Врз привлечноста на мажите понекогаш делуваат и некои сосема „необјасниви“ нешта...

7 нешта кои ја прават жената привлечна

Жените секогаш се трудат да бидат убави и негувани за да го привлечат вниманието на машката популација. Иако не сакаат да признаат, тие многу сакаат да дознаат што ги прави привлечни за мажите.

Мажи со брада: ЗА и ПРОТИВ

Сега популарните ламберсексуалци ги полудуваат девојките. Момци, би растеле ли брада? Девојки, би сакале ли момче со долга брада?
Датум: 14 апр 2015
, Автор:

15 знаци на сексуално посакување кои тој не може да ги сокрие од вас

Кога мажите чувствуваат привлечност кон жените, нивното тело најчесто ги испраќа следниве знаци...

Неочекувани работи кои мажите ги обожаваат кај жените

Додека жените се трудат да се намирисаат со најдобриот парфем и да ги отстранат сите несакани влакна, мажите на нив го забележуваат следното.
Датум: 08 јан 2015
, Автор:

3 типа мажи кои жените најмногу ги сакаат

Постојат три типови мажи кои никогаш нема да имаат проблем да најдат партнерка. Станува збор за исклучителна сексуална привлечност, па проценете кој тип е идеален за вас.
Датум: 07 јан 2015
, Автор:

Нешта кои ги прават мажите неодоливо привлечни

Факт е дека без нив не сакаме. Вистинските мажи прават да се чувствуваме убаво и сигурно, а која жена не би сакала да се чувствува така?

Адвокатска ТВ драма: Reckless (Тенка линија)

Во прв план е напнатоста која предизвикува привлечност помеѓу двајца адвокати на спротивставени страни, но и напнатоста во рамките на полицијата, помеѓу корумпираните и чесните полицајци.
Датум: 12 дек 2014
, Автор:

Неколку чудни работи кои мажите ги привлекуваат кај жените

Дами верувајте, вашите мажи како да имаат детектор за вашите ситни несовршености и кај себе ги примаат како едни од најубавите елементи кои ги поседувате.
Датум: 20 ное 2014
, Автор:

Научно потврдено: Убавината навистина доаѓа одвнатре

Од сите научни истражувања за убавината кои некогаш се објавиле, ова е единственото кое вреди да се прочита.
Датум: 10 ное 2014
, Автор: