привлечност | Кафе пауза - Part 6

Зошто некој „зрачи“? Откријте кои се 4-те типови привлечност

Некои карактерни особини се вродени, а некои пак ги стекнуваме. Во двата случаи, тие се главните компоненти кои нè прават некому привлечни.

Според истражувањата, жените ги преферираат оние мажи кои ја јадат оваа храна

Оној кој кажал дека не треба да се јаде лук пред љубовен состанок бил во голема заблуда.

Постои една особина кај секој маж која не може да остави ниту една жена рамнодушна…

Кога станува збор за привлечност, постои една машка особина на која ниту една жена не може да одолее.

9 работи по кои привлечните луѓе се разликуваат од останатите

Привлечноста е далеку од само надворешна физичка убавина, а еве и како...

6 клише, но вистинити нешта кои мора да ги направите ако сакате да пронајдете љубов

Знаеме дека се вистинити, но сепак секогаш нешто нѐ спречува да ги проживееме, а кога ќе ги проживееме тие преминуваат од клише во важни вистини.

Чекорете со самодоверба: 5 совети кои ќе ви помогнат да привлечете внимание

Физичката убавина привлекува, но потребно е многу повеќе од тоа.

4 нешта што треба да ги знаете ако ве привлекува интелигенцијата

Има нов термин за оние кои се секусално привлечени од интелигенцијата...

Сигурна варијанта: Зошто жените ги одбираат помалку згодните мажи?

Згодните мажи не секогаш се прв избор на убавите девојки, а еве и зошто...

Еве како да го освоите мажот од вашите соништа со помош на овие модни и бјути совети!

Еве како да го освоите со помош на неколку модни и бјути трикови...

Не е сè во физичката убавина: Овие особини го докажуваат тоа

Вие сте убави и изгледате така, но знаете како велат - не е сè во физичката убавина. Постојат уште многу други ваши особини и карактеристики што се неодоливи.

Зголемете ја сексуалната привлечност: 5 трикови за да натерате некого да се затреска во вас

Сексуалната привлечност е нешто што или го има од почетокот или воопшто го нема. Но, според некои научници, таа може да се зголеми, како и да се намали. Погледнете како.