привлечност | Кафе пауза - Part 5

Каков вид личности привлекувате според тоа кое дете по ред сте во семејството?

Овие особини прават да изгледате прекрасно во очите на другите.

Дознајте која е најпривлечната особина на вашиот хороскопски знак

Дали знаете што е она што ве прави посебно привлечни?

Науката открива која е главната тајна на машката привлечност: Нема никаква врска со изгледот и смислата за хумор!

Најинтересни се откритијата на научниците од Канада кои дошле до фасцинантен факт.

Научно докажано: Кој облик на нос е најпривлечен за мажите?

Без разлика дали другите црти на лицето им се совршени, имаат прекрасни облини и убава коса, жените сепак имаат намалена самодоверба само поради носот.

Кои особини ја прават личноста привлечна без оглед на физичкиот изглед?

Шармот и атрактивноста на еден човек не зависат секогаш од физичката убавина.

Дали флертувате повеќе отколку што мислите?

Дали можеби ненамерно праќате сигнали дека сте сексуално достапни?

Која е единствената работа кај мажите што ги привлекува жените?

Привлечноста на мажите нема никаква врска со изгледот или градбата на телото.

Жените родени во овој хороскопски знак се природен магнет

Имаат изразена дарба за комуникација, рационални се и природно ги привлекуваат сите околу себе.

8 причини зошто интровертните луѓе се неодоливо привлечни

Интровертните луѓе мора да откријат повеќе за себе и да дознаат на кој начин можат да ги искористат своите слабости.
Датум: 13 мар 2016

Љубовта, добрата хемија и како тие се разликуваат

Разликата помеѓу љубовта и хемијата ја дава една од најголемите мистерии во науката: односите помеѓу неживите предмети и односите помеѓу луѓето.

Овие лекции не се учат во училиште, нив ги „предава“ љубовната врска!

Некои лекции не можат да се научат во училиште. Тоа се придобивки кои ќе ги почувствуваат само оние кои биле во љубовна врска.