Што би требало веднаш да исфрлите од вашата козметичка торба?

Исфрлете ги сите непотребни козметички производи од вашата торба, а како придобивка ќе заштедите време и пари.

Водич за совршена кожа: Кои витамини се најдобрите противници на брчките и нееднаквиот тен?

Моќно оружје во борбата со брчките на лицето како и здравјето на самата кожа не се само квалитетните и скапи креми.

Заборавете на овие начини за чистење на лицето, бидејќи со нив само ја оштетувате кожата

Како што се грижиме да имаме совршена шминка, исто така треба да внимаваме на негата на лицето откако ќе ја избришеме.

Природни лекови од ореви кои можете да ги направите сами

Од овие хранливи плодови можете да направите разни лековити препарати кои ќе го чуваат вашето здравје во текот на целата година.
Датум: 24 окт 2014
, Автор:

10 домашни третмани за намалување на видливоста на лузните

Скоро сите имаме по некоја лузна, која без разлика дали е многу видлива или не, секако нам лично ни пречи. Но, за да ги отстраните, не мора да купувате скапи козметички производи.
Датум: 09 окт 2014
, Автор:

3 природни лекови против опаѓање на косата

Не мора да паничите и да трчате кај вашиот фризер за помош. Можете сами да направите природни препарати од состојки кои ќе ги најдете во вашата кујна и на тој начин да го спречите опаѓањето на косата.
Датум: 09 мар 2014
, Автор:

3 едноставни рецепти за убавина со фантастично дејство

Брзиот начин на живеење и секојдневниот стрес си го зимаат данокот на нашиот изглед. Сепак, не треба да очајувате и да купувате скапи препарати кои наводно можат да ви помогнат.

Како природно да си ја исправите косата?

Постојат лесно достапни продукти, кои можете да ги ставите на вашата коса дома и да го добиете посакуваниот ефект, без притоа да ја оштетите косата.
Датум: 25 авг 2013
, Автор:

Природни начини да се ослободите од првутот

Шампоните против првут можат да бидат ефикасно средство за решавање на овој многу чест проблем, но можат да направат и штета.